Hispaania veinid

Kõige tuntum Hispaania veinipiirkond on Rioja, mis asub kolme Hispaaniat mõjutava kliimatüübi-vahemerelise,atlantilise ja kontinentaalse kokkupuutepunktis.Kuulus on eelkõige just punaste veinide poolest, kuigi valmistatakse ka valgeid ja rose veine.

Punastest viinamarjadest kasutatakse Riojas peamiselt Tempranillot ja Garnachat ning vähesel määral Gracianot ja Mazuelot.Veinid on tammised ja pikaealised. Valged veinid valmistatakse Viura viinamarjadest ja laagerdatakse tammevaadis. Rioja naaberregioonis Navarras on peamine viinamarjasort jällegi Garnacha.Siin valmistatud veinid on tuntud hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest.Hispaania kallimas veinipiirkonnas Ribera del Duero valmistatakse jõuliseid ja täidlasi punaveine, kus kohalikule Tinto-Finole (Tempranillo) segatakse ka Bordeaux marju sekka. Mõnikord tehakse veine ka puhtalt Cabernet Sauvignonist.  Valdepenasest  tulevad keskmise täidlusega, moosised, hea hinna ja kvaliteedisuhtega punaveinid.Punased on valmistatud peamiselt Cencibel (Tempranillo) viinamarjast ning valged Airen`st. Utiel-Requena veiniaedadest tulevad jõulised,elegantsed ja pehmed punaveinid.Viinamarjasortidest kasutatakse siin Garnachat ja Tempranillot. Esimesed moeka tehnoloogiaga head veinid on meile jõudnud ka Jumilla ja Yecla piirkonnast. Tähtsamad punased sordid on siin Monastrell, Cencibel (Tempranillo) ja Garnacha. Rahvusvaheliselt tuntud on ka Hispaania lõunatipus asetsev Jerez e. Xeres`e veinipiirkond.Siin valmistatakse tuntud kangestatud veini-Herest e.sherrit.Peamisteks viinamarjasortideks on valged Polomino ja Pedro Ximenez. Pedro Ximenezest valmistatakse magusat sherrit,mida mõnikord nimetatakse ka rosinaveiniks.   Hispaania kvaliteediklassid : DOCa (Denominacion de Origen Calificada) -kontrollitud päritolutähisega kvalifitseeritud veinid.See on kõrgem klass ja omistatud ainult Rioja piirkonnale; DO (Denominacion de Origen)-määratletud algupäraga veinid,pärinevad 50-st kvaliteetveinipiirkonnast ja peavad vastama oma piirkonna tarvis kehtestatud nõuetele; Vino de la Tierra -maakonnavein.Kindlaks on määratud alkoholi sisaldus ja veini valmistamine, märgitud peab olema ka kasvatuspiirkond; Vino de Mesa - lauavein.   Lisaks eelnimetatud klassidele kasutatakse paljudes hispaania piirkondades veini küpsust ja ühtlasi kvaliteeti iseloomustavaid termineid: Crianza -laagerdunud vähemalt 2 aastat,millest 1 aasta tammevaadis; Reserva - laagerdunud vähemalt 3 aastat,millest 1 aasta tammevaadis;   Gran Reserva -laagerdunud vähemalt 5 aastat,millest 2 aastat tammevaadis. Kõige tuntum Hispaania veinipiirkond on Rioja, mis asub kolme Hispaaniat mõjutava kliimatüübi-vahemerelise,atlantilise ja kontinentaalse kokkupuutepunktis.Kuulus on eelkõige just punaste veinide poolest, kuigi valmistatakse ka valgeid ja rose veine. uk web hosting for great service, see best web site hosting providers review.
Hispaania veinid
Kõige tuntum Hispaania veinipiirkond on Rioja, mis asub kolme Hispaaniat mõjutava kliimatüübi-vahemerelise,atlantilise ja kontinentaalse kokkupuutepunktis.Kuulus on eelkõige just punaste veinide poolest, kuigi valmistatakse ka valgeid ja rose veine.
Hispaania veinid

Punastest viinamarjadest kasutatakse Riojas peamiselt Tempranillot ja Garnachat ning vähesel määral Gracianot ja Mazuelot.Veinid on tammised ja pikaealised. Valged veinid valmistatakse Viura viinamarjadest ja laagerdatakse tammevaadis. Rioja naaberregioonis Navarras on peamine viinamarjasort jällegi Garnacha.Siin valmistatud veinid on tuntud hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest.Hispaania kallimas veinipiirkonnas Ribera del Duero valmistatakse jõuliseid ja täidlasi punaveine, kus kohalikule Tinto-Finole (Tempranillo) segatakse ka Bordeaux marju sekka. Mõnikord tehakse veine ka puhtalt Cabernet Sauvignonist.  Valdepenasest  tulevad keskmise täidlusega, moosised, hea hinna ja kvaliteedisuhtega punaveinid.Punased on valmistatud peamiselt Cencibel (Tempranillo) viinamarjast ning valged Airen`st. Utiel-Requena veiniaedadest tulevad jõulised,elegantsed ja pehmed punaveinid.Viinamarjasortidest kasutatakse siin Garnachat ja Tempranillot. Esimesed moeka tehnoloogiaga head veinid on meile jõudnud ka Jumilla ja Yecla piirkonnast. Tähtsamad punased sordid on siin Monastrell, Cencibel (Tempranillo) ja Garnacha. Rahvusvaheliselt tuntud on ka Hispaania lõunatipus asetsev Jerez e. Xeres`e veinipiirkond.Siin valmistatakse tuntud kangestatud veini-Herest e.sherrit.Peamisteks viinamarjasortideks on valged Polomino ja Pedro Ximenez. Pedro Ximenezest valmistatakse magusat sherrit,mida mõnikord nimetatakse ka rosinaveiniks.

 

Hispaania kvaliteediklassid : DOCa (Denominacion de Origen Calificada) -kontrollitud päritolutähisega kvalifitseeritud veinid.See on kõrgem klass ja omistatud ainult Rioja piirkonnale; DO (Denominacion de Origen)-määratletud algupäraga veinid,pärinevad 50-st kvaliteetveinipiirkonnast ja peavad vastama oma piirkonna tarvis kehtestatud nõuetele; Vino de la Tierra -maakonnavein.Kindlaks on määratud alkoholi sisaldus ja veini valmistamine, märgitud peab olema ka kasvatuspiirkond; Vino de Mesa - lauavein.

 

Lisaks eelnimetatud klassidele kasutatakse paljudes hispaania piirkondades veini küpsust ja ühtlasi kvaliteeti iseloomustavaid termineid: Crianza -laagerdunud vähemalt 2 aastat,millest 1 aasta tammevaadis; Reserva - laagerdunud vähemalt 3 aastat,millest 1 aasta tammevaadis;   Gran Reserva -laagerdunud vähemalt 5 aastat,millest 2 aastat tammevaadis.

Hispaania veinid Kõige tuntum Hispaania veinipiirkond on Rioja, mis asub kolme Hispaaniat mõjutava kliimatüübi-vahemerelise,atlantilise ja kontinentaalse kokkupuutepunktis.Kuulus on eelkõige just punaste veinide poolest, kuigi valmistatakse ka valgeid ja rose veine.
uk web hosts good companies suggest in the uk, then good uk web hosting companies in uk business offers domain excellent best uk web hosting good service in uk company present advisable uk reviews suggest web hosts critique. Have you been looking for good web site hosting companies for your website, then take a look to the best web hosting website where is good web site providers list and some reccommendation which of them are advisable for different hosting purpose. See also general definition of web site hosting dedicated and virtual site hosting differences on this page virtual web site hosting companies defined there is good review of what to expect of different types of web hosting providers and what they are good for.
AS Grape, Vana-Narva mnt 1B, 74114 Maardu, tel.6 349 141, fax.6 349 145 grape[at]grape.ee